דף הבית » טיסות לטירנה

ad nimrod yaron albania

טיסות לטירנה

התקופה האחרונה מביאה עימה הזדמנויות נהדרות לגילוי מקומות שעד לא מזמן היו מחוץ למסלולם של רוב הישראלים. אחת המדינות המסקרנות ביותר, היא הפנינה של הבלקן, בין מונטנגרו ליוון – אלבניה.

טיסות לטירנה - מטוס בנמל התעופה תרזה

אלבניה קרובה לישראל מבחינה גיאוגרפית, אך נותרה עבור ישראלים רבים מסתורית, בין השאר כיוון שהייתה סגורה בפני המערב עד לתחילת שנות האלפיים.

מאז נפתחה לעולם המערבי הופכת אלבניה ובירתה טירנה למוקדים נחשקים עבור תיירים מרחבי העולם.


תכנון טיולים באנר

מדובר במדינה בתולית למדי בתחום התיירות שהטיסה אליה נמשכת כשעתיים וחצי מנתב"ג. עתירה במבצרים, מוקפת בהרים, ברצועת ים שחציה בים האדריאטי וחציה בים היוני ובנופי בראשית מלאי הוד.

airalo ad

טירנה לצד איזורי מסיבות, שווקים ותרבות גם מהווה בסיס מצוין לטיולי יום בטבע, כך שאין כמעט להאמין ששמה עדיין לא הפך לשגור בפיהם של ישראלים רבים, בינתיים.

טיסות מישראל לטירנה

הטיסה מישראל אל טירנה אורכת זמן קצר של שעתיים וחצי לכיוון נמל התעופה הבינלאומי ושעתיים ורבע טיסה בדרך חזרה.

הטיסה עוברת מעל הים התיכון ומצפינה באזור טורקיה לכיוון הבלקן. משם המטוס יעבור מעל יוון לאורך קו החוף של הים היווני ומעל פארקים לאומיים וחופים מהממים. משם הטיסה ממשיכה לרוב אל מעל אלבניה הירוקה מעל ערים, כפרים וערים בדרך לנחיתה ליד הכפר ריינס.

העיר טירנה למרגלות הר דאייטי
העיר טירנה למרגלות פארק ההר דאייטי

חברות התעופה שטסות לאלבניה

טיסות ישירות לאלבניה יוצאות באופן שבועי מנמל התעופה בן גוריון לנמל התעופה האם תרזה. טיסות אלו מופעלות על ידי חברות תעופה ישראליות ואלבניות, כאשר ישנה גם האפשרות להגיע לשדה התעופה הבינלאומי בטיסות לאלבניה עם עצירת ביניים.

טיסות לאלבניה עם עצירות ביניים מתבצעות ע"י חברות תעופה שונות בעיקר ממדינות אירופה. רק שימו לב שטיסות עם עצירות ביניים הנן זולות מטיסות ללא עצירות (טיסות ישירות), אז בכל מקרה חשוב מאוד שאם אתם בוחרים באופציה של טיסה זולה, לבדוק גם כמה זמן המתנה יש בעצירה.

בין חברות התעופה הישראליות שמפעילות טיסות ישירות אל טירנה נמנות אל על וישראייר, אך ישנן טיסות ישירות עם חברות תעופה אירופאיות כמו אוסטריאן איירליינס, פאגסוס, לופטנזה ואגיאן.

טיסות עם עצירות ביניים נפוצות בעיקר מאוסטריה, ספרד וגרמניה, אך ניתן למצוא טיסות קונקשן גם מיוון, איטליה וצרפת.

נמל התעופה הבינלאומי האם תרזה

האם תרזה (באלבנית: Aeroporti Nënë Tereza) הוא שמו של נמל התעופה הבינלאומי של אלבניה והינו שדה התעופה הבינלאומי היחידי במדינה. הוא נמל התעופה של טירנה המספק לעיר הבירה את הגישה לעולם.

עד לשנת 2001 נקרא נמל התעופה על שם הכפר הסמוך אליו "רינאס". וכיום הוא נקרא על שם האם תרזה המפורסמת של כלכותה (על פי הוותיקן), שהייתה נזירה אלבנית מהזרם הקתולי ופעלה כמיסיונרית.

אמא תרזה
האם תרזה

האם תרזה זכתה לפרסום רב על פעילויותיה ההומניטאריות בהודו ואף זכתה בפרס נובל לשלום לשנת 1979 על פעילות זאת.
נמל התעופה "רינאס" הוקם בשנת 1957 במרחק של 17 ק"מ צפונית-מערבית לטירנה, בסמוך לכפר רינאס.

תחת השלטון הסובייטי וככל שבידודה של אלבניה הלך והתעצם השימוש בנמל התעופה היה נמוך ובעיקר לשירות השלטון שישב בטירנה.

שנות התשעים הביאו עימם את נפילת הגוש הסובייטי בשנת 1991, שבהדרגה הגביר את השימוש בשדה התעופה ככל שאלבניה המשיכה להיפתח אל העולם.

BunkArt2 - בונקר גרעיני שהפך למוזיאון בלב טירנה
BunkArt2 – בונקר גרעיני שהפך למוזיאון בלב טירנה

אותה התעוררות מהשלטון הסובייטי הובילה לשיפוץ רחב ומודרניזציה של נמל התעופה בעזרת השקעות רחבות של חברות אמריקניות, גרמניות, אנגליות וסיניות.

בשנת 2017 החברה הסינית, סין אוורברייט בע"מ קנתה את שדה התעופה והפכה לבעלים היחיד של נמל התעופה הבינלאומי בטירנה, האם טרזה. ב-25 בדצמבר 2020, קבוצת קסטראטי רכשה את כל מניות שדה התעופה מהחברה הסינית תמורת 71 מיליון יורו והחזירה את השליטה בשדה התעופה לידיים אלבניות.

כניסה דרך היבשה לטירנה

טירנה גם פתוחה לכניסה דרך היבשה, אופציה מעניינת עבור אלה שרוצים להגיע אל טירנה כחלק מטיול גדול יותר, באזור הבלקן.

אל טירנה ניתן להגיע באוטובוסים שיוצאים גם מחוץ לאלבניה וגם מתוכה. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה כאן.

בנוגע לכניסה מחוץ לאלבניה, מומלץ לקחת את השאטל שיוצא מאתונה וטריקלה, אך הכניסה אל העיר אפשרית גם משלל ערים נוספות בגבול אלבניה יוון.

מתוך אלבניה ניתן להגיע לטירנה ממגון רחב של ערים כאשר מהערים: פיאר, קוויה ודורס ישנם קווים הפועלים בכל יום.

חיפוש טיסות לטירנה

פורסם ב:

מתוייג ב:
| | | | | | | | | | |

Scroll to Top
דילוג לתוכן