דף הבית » הכפר ט'ת, Theth, הפארק הלאומי ט'ת והסביבה

ad nimrod yaron albania

הכפר ט'ת, Theth, הפארק הלאומי ט'ת והסביבה

ברוכים הבאים לכפר ט'ת Theth שבאלפים האלבנים בצפונה של אלבניה

הכפר ההררי ט'ת (Theth), הוא ככל הנראה המקום עם הנוף הכי דרמטי ובראשיתי באלבניה. הנשימה שלכם כנראה תיעתק עוד בדרך, בין אם אתה מגיעים בטרק ברגל מעמק וולבונה או ברכב דרך שקודרה. בסוף המסלול אתם תגיעו אל היעד, הכפר ט'ת שנמצא בעמק בתוך אמפיתאטרון של הרי צפחה אפורים כשלידו הפארק הלאומי ט'ת המוקף נופים מדהימים ומסלולי טיול מצויינים. בינינו, ואל תגלו לאף אחד, ט'ת הולך להיות הדבר הגדול הבא של אלבניה. אם אתם מתכננים לטוס לאלבניה בקרוב ולא פוחדים לחזור אל הטבע, בואו לכאן מהר כל עוד הרומנטיקה והקסם של פעם עדיין פועמים פה.

כנסייה בט'ת'

כאמור, הכפר ט'ת ממוקם בין פסגות הרי שאלה. הכפר הוא מבודד ובעיתות שלג הוא כמעט בלתי נגיש. אדית דורהם, הרפתקנית בריטית, אמנית וסופרת שכתבה רבות על איזור הבלקן ביקרה באיזור עוד בשנת 1908. היא תיארה כך את הבידוד של המקום:

"I think no place where human beings live has given me such an impression of majestic isolation from the entire world. It is a spot where the centuries shrivel; the river might be the world’s well-spring, its banks the fit home of elemental instincts–passions that are red and rapid."


ניתן להגיע לכאן בתוך שעה וחצי של הליכה או 20 דקות ברכב החל ממרכז הכפר ט'ת. אם תמצו מהר ותרצו להמשיך בטיול עוד כ-50 דקות תוכלו להגיע אל העין הכחולה באותו היום.

טרק אגמי הקרחונים בפץ' Pejë

כדי לבקר באגם פץ יש לצאת מוקדם במסלול להולכי רגל ממנו נשקף יופי שאין כמוהו. כשתעברו את Okol בפאתי ט'ת, בצד שמאל תראו את פסגת הר רדוהימה, ובצד ימין את פסגת Alis ומערת פץ. כשתעברו את המערה ותעלו מעלה שוב יפרש לפניכם נוף מדהים ומשמאל אגמי פץ הקרחוניים. בהמשך אותו יום תוכלו לטפס לפסגת Harapi בגובה 2217 מטר מעל פני הים ותוכלו לראות את כל הפסגות היפות של הבלקן.

מערות וטיפוס

מטבע הדברים באיזור ההררי של ט'ת יש הרבה מערות שחלקן יפהפיות. ביניהן: מערת הקוקיה, מערת עמק Shakujve, המערה ה"אדומה", המערה שבין הסלעים מעל Ulaj, מערת Pepes ב-Okol ובור המים שבפץ. בור המים הזה פולט מים בעונה הגשומה מתוך אגמי קרח תת-קרקעיים: אגמי Jezerca ו-Vuthaj.

פתח אל השמים מתוך מערה

המערות שהכי משכו את תשומת ליבם של מומחים , מטפסים, ספליאולוגים, גיאוגרפים וגיאולוגים, הם המערות העצומות של Harapi מעל אוקול ומערת המעגלים מעל Ulaj. הגודל העצום והתופעות המעניינות שניתן לראות במערות האלה כמו אגמים תת קרקעיים, סיפונים, זקיפים ונטיפים וכו' היוו במשך מזה מאות שנים קרקע פורה לאגדות שסופרו כאן על ידי התושבים.

מפל Gjeçaj

אחרי הכניסה לתת והירידה למרכז, מעל הכביש הלאומי נמצא מפל Gjeçaj היפה והמיוחד. גובהו כ-25 מטרים.

כנסיית ט'ת

הכנסייה בכפר ט'ת - צילום - משפחת בן שדה
הכנסייה בכפר ט'ת – צילום – משפחת בן שדה

בשנת 1917 הכומר האתנולוג Shtjefën Gjeçovi פתח את בית הספר הראשון בכפר בשפה האנגלית. הכנסיה היפה שנבנתה בשנת 1892 נמצאת עדיין באותו מקום על יסודות אותו בית ספר. במהלך תקופת הבנייה צמוד לקיר המזרחי היה גם מקום בו נהג הכומר להתגורר. במקור, תושבי תת היו רומאים קתולים  אז אחד הבניינים הראשונים כאן שנבנו כאן היה הכנסייה. אחד הכמרים האגדיים ביותר, לא רק בת'ת אלא בכלל בתרבות האלבנית היה אותו Shtjefën Gjeçovi.

הוא פתח את בית הספר בשנת 1917 ולימד את הילדים קריאה וכתיבה באלבנית. מסורת זו המשיכה הלאה גם כאשר החליפו אותו. עם השנים, עקב התחזקות המשטר הקומוניסטי באלבניה המקום הפך להיות מרפאה אך לאחר נפילתו של המשטר ובעיקר בעזרת תרומות שהתקבלו מתט'ים שהיגרו לארצות הברית, הכנסייה שוחזרה היום והיא משמשת באופן מלא את תושבי הכפר.

המוזיאון האתנוגרפי של ת'ט – ביתו של Lulash Boshi

לאורך עמק ט'ת ניתן לראות מבנים עשויים אבן, עומדים גבוהים וחזקים, הידועים בסגנון ה"מבצרי: שלהם. אחד המגדלים הייחודיים יותר הוא מגדל Lulash Keq Boshi שנבנה בראש סלע משונן בגובה 9 מטרים. המבנה מחובר לסלע כך שנדמה שהם נוצרו יחד וסביבו יש אדמה פוריה בלי חצר מסודרת.

המגדל בנוי בסגנון יחודי, חצי קומה עם התרחבות אופקית של 87 מ"ר. בצד הצפון-מערבי יורדים אל הקומה התת-קרקעית בה מוחזק הבקר. בקומה הראשונה נמצאת הרצפה בה נכנסים לבניין דרך כמה מדרגות אבן. בצד הדרום-מערבי של הקיר נמצא חלון קטן שנקרא Frangjia. החלון הזה הוא קונסטרוקציה יציבה על סלע מפוסל שיוצא מקירות המגדל.

בקומה שמעל לקומה התחתונה בה גרו בני המשפחה נמצא גם חדר האורחים. אלמנט יוצא דופן בחדר האירוח הוא העובדה שיש בו אח ותקרת עץ שטופלו במסירות. החדר הזה נחמד יותר מאזורים אחרים בבניין ודרכו אפשר להרגיש את המסורת החמימה של הכנסת האורחים המקומית.

פעילויות ואטרקציות בט'ת

טרקים בט'ת – בין הנאה להרפתקה

מי שאוהב מסלולים בטבע לא יתאכזב. בט'ת ובעמק יש המון שבילים ומסלולי טיול עם נופים טבעיים עוצרי נשימה זרועי פרחים וציוצי ציפורים אבל בינינו, אתם לא חייבים דווקא להיצמד למסלול מוכר, קחו תרמיל ומקל וצאו החוצה מהמלון ותתחילו להסתובב. מי שמטייל בטבע יכול ממש לחוש את הטבע הטהור והפראי כמו שהיה בשאר העולם לפני המהפכה התעשייתית, לגלות תרבות חדשה, להחלים את הנפש ולהרפות את הגוף בלי יותר מדי קליטה סלולרית. אם אתם מחפשים את הלא נודע בואו לעמק ט'ת, מבוגרים וצעירים, אנשים נשים וטף, אוהבי ספורט או דווקא אנשי השאנטי והרוחניקים. לכולם יש כאן מקום.

טיולים לילדים בט'ת ולכל המשפחה

אפילו הילדים הולכים כאן בהנאה, מכיוון שהעמק פורש בפניהם את החלום הלא ממומש, העונג שבחיבור עם הטבע. נראה שהריצה בזרועות פתוחות לעמק המרהיב גורמת להם להגיע לשמיים. ילדים אוהבים לשחק. הם רוצים להיות גיבורים והאפשרות לחקור את הטבע הופכת את החופשה שלהם לבלתי שגרתית. אין דבר מלהיב יותר עבור ילדים מהטיולים בעמק ובהרים. במהלך ההליכה בין המדרונות הירוקים, תשומת הלב של הילדים מתמקדת בסלעים בצורות שונות והם מרגישים שהם חיים באגדה. עם הפרחים והעלים שלצד השבילים תוכלו להכין איתם כתרים ועל גשרונים צרים או גזעים שנפלו תוכלו ללמוד לשמור על שיווי המשקל. ילדים עפים כאן לשמים.

גשר צינורות בט'ת - צילום - משפחת בן שדה
גשר צינורות בט'ת – צילום – משפחת בן שדה

טיפוס הרים בט'ת

בחלק מפסגות ההרים שמסביב אפשר לטפס רק אם אתם מטפסים מנוסים. שבילי טיולים אלפיניים אמיתיים דורשים הכרות טובה של ההרים והסלעים והתנהגות נכונה בעיתות מצוקה. בת'ת יש לכם הזדמנות לצאת לטיולים אלפיניים בליווי מדריכים אלפיניים מוסמכים שילמדו אתכם כללי טיפוס וטיול נכונים בסביבה אלפינית וזה רק במרחק של שעתיים וחצי טיסה מישראל.

בהקשר זה חשוב לציין שכדאי לרכוש מראש ולהגיע לכאן עם ציוד טיול מתאים מכיוון שאין חנויות ציוד טיולים מסודרות בט'ת.

חלק מהיעדים העיקריים אליהם יוצאים לטיפוס מת'ת

אל היעדים הללו אפשר להגיע רק אם אתם מטפסים מקצועיים עם ציוד טיפוס מלא. התשתית התיירותית בת'ת צנועה מאוד. קחו בחשבון שאין בקתות לעצירה בהרים ובמסלולים השונים מסביב לט'ת. קבוצות שרוצות לטפס על הפסגות מסביב במסלולים שאורכים יותר מיום, צריכות להצטייד באוהלי קמפינג, שקי שינה, שקיות חימום וכל מה שנדרש לשהות ארוכה בשטח. כמה מהמסלולים ליעדים המוכרים אמנם מסומנים (כמו Valbona ו-Pech) אך עם זאת, מומלץ לצאת לדרך עם מדריך מהכפר.

פעילויות במים כמו דייג, שחייה ושייט

ישנם כמה מקומות מתאימים לדייג של פורל. שניים מומלצים הם גשר Kolaj וגשר Gerla. האחרון הוא גם מקום מדהים לשחות בו. ב-Nderlysa אפשר לדוג גם דגים גדולים וליהנות במים הצלולים של הנהר, מקום מעולה למי שאוהב לשחות.

באמצעות קייאק תוכלו להגיע לפינות החבויות ביותר של נחלי ט'ת.

רכיבה על אופני הרים

גם רוכבים יהנו פה. טיול האופניים מ-Koplik לת'ת דרך גסט האוס Buni שבמעבר ההרים Qafë thore (1773 מטרים מעל פני הים) וזה שמט'ת במורד הנהרות Shala ו-Kir ומשם חזרה לשקודרה הוא אחד מהסיורים הכי מומלצים לרוכבי אופני הרים. המסלול הוא באורך כמאה ק"מ של דרך הררית לא סלולה (Boga, ת'ת, Breglumi, Shosh, Kir ושקודרה) דרך הנופים הדרמטיים ביותר שיש לאלבניה להציע. שימו לב שאין אופניים להשכרה בט'ת ולכן כדאי להביא אותם איתכם.

סקי והליכה על שלג

הרפתקה אמיתית היא להיות בחורף בהרי האלפים של אלבניה. באמצע החורף השלג בט'ת והסביבה מגיע לגובה של שני מטרים והתושבים משתמשים ב-Rrathe מעץ. בעזרתם אפשר ללכת מבוגה לת'ת ואחרי שהייה בתת אפשר להמשיך לעמק וולבונה או לחזור לבוגה. אפשר ללכת מאוקול לאוכף Pech, עד אגמי Jezerca ו-Vuthaj. הטיול הזה יכול להיעשות גם על מגלשיים.

באופן כללי להליכה על שלג וקרח מומלץ ללבוש גרביים מצמר עיזים או נעליים דומות מכיוון שהן מבודדות מעולה קור ולחות.

מסלולי טיול

מת'ת תוכלו ללכת עם מדריך לאורך שבילי ההליכה מסביב לכפר במסלולים שאורכם נע בין כמה שעות לכמה ימים. יקח לכם פחות או יותר 3-5 שעות לראות את המקומות הכי חשובים ומעניינים בט'ת, על רובם פירטנו לעיל.

  • כנסיית הכפר (פירטנו עליה למעלה).
  • בית המוזיאון Lulash Keqi ב-Ulaj
  • מגדל Nikoll Koceku ב-Kolaj
  • קו פרשת המים Grunas שהוכרז ע"י אלבניה כאנדרטת טבע לשימור.
  • קניון גרונאס

מקומות לינה, גסטהאוסים, בתי הארחה ומלונות בט'ת והסביבה

גסטהאוס פשקו Pashko - צילום משפחת בן שדה
גסטהאוס פשקו Pashko – צילום – משפחת בן שדה

בט'ת תוכלו למצוא מקומות אירוח שונים. גסטהאוסים די נחמדים ומשפחתיים (כמו גסטהאוס פשקו המומלץ) ומלוניות ואם תרצו לחלוק עם התושבים את חיי הכפר, תוכלו ללון בבתיהם אשר חלקם נבנו מחדש עבור התיירים. יש גם בית מלון שהיה פעיל בתקופת הדיקטטורה אך שוחזר בשנים האחרונות והותאם לתיירות. מגוון מלונות ומקומות לינה בט'ת והסביבה יש כאן או על גבי המפה הבאה:


Booking.com

חגים מסורתיים מיוחדים בט'ת

בט'ת נחגגים גם 2 חגים גדולים ויחודיים לפי המסורת האלבנית.

16 באוגוסט הוא חג העליה של מרי

16 באוגוסט הוא חג העליה של מרי והוא מוקדש לבנות הנשואות שגרות מחוץ לכפר. בתאריך זה הן חוזרות למשפחה שבה גדלו יחד עם ילדיהם.

26 בדצמבר הוא החג של סנט ג'ון

26 בדצמבר הוא יום החג על שמו של סנט ג'ון. החג נערך בכל רחבי הכפר ומגיעים אליו תושבים מכפרים אחרים גם כן. זהו אחד החגים החשובים ביותר בעמק Shala.

נוף טיפוסי - ט'ת - צילום - משפחת בן שדה
נוף טיפוסי – ט'ת – צילום – משפחת בן שדה

מה יש לעשות מסביב לט'ת

הכפר וולבונה

בקתות בכפר וולבונה
בקתות בכפר וולבונה

כפר וולבונה (Valbone) נמצא כאלף מטרים מעל פני הים. נכון לעכשיו בכפר יש כ-30 בתים, רובם בני 2-3 קומות עם קירות אבן עבים וגג צפחה אופייני לאיזור האלפיני. מפל Rragamit שמקורו בנהר ואלבונה ונמצא בסמוך לכפר Rragam, הוא עוד פלא טבע שחובה לבקר בו.

הפארק הלאומי וולבונה

נהר וולבונה בפארק הלאומי
נהר וולבונה בפארק הלאומי

הפארק הלאומי וולבונה משתרע על פני שטח של כ-8,000 דונם והוא ממוקם 40 ק"מ צפונית לעיר Bajram Curri. פארק וולבונה הוא אחד מאיזורי הטבע היפים שיש לאלפים האלבניים להציע. אל הפארק אפשר להגיע בנסיעה בת כ-5 שעות מעיר הבירה טירנה ולאחר מכן שייט במעבורת של אגם קומאן.

עמק וולבונה

כבשים בעמק וולבונה ליד Dragobia
כבשים בעמק וולבונה ליד Dragobia

עמק ואלבונה הוא אחד האזורים התיירותיים המתויירים ביותר ב-Tropoja, למעשה אחד אחרי עמק ת'ת. בעמק וולבונה אין רק תיירות פנים אלא גם תיירים זרים שרוצים להכיר את המנהגים והמסורות של הכפרים הצפוניים.

כאמור, עמק וולבונה נמצא 40 קילומטרים מ-Bajram Curri וכדי להגיע אליו צריך לחצות את Dragobia. הכפר Dragobia הוא העתיק ביותר באזור ובו מגדלי אבן בני 100 ו-200 שנה ואפילו יותר. לאורך הדרך ילווה אתכם נהר וולבונה ומימיו הצלולים שמגיעים מהשלג הנמס מפסגות הרי האלפים.

הכפר וורמוש

הכפר וורמושט נמצא קצת פחות ממאה קילומטרים משקודרה בגובה 1100 מטר מעל פני הים. מעבר לסביבה ולנוף הפסטורלי אחד מהם הוא Qafa e Rrapshit בנהר ה-Cem הצלול. למקומות לינה כפריים אותנטיים בוורמוש הקליקו כאן.

הכפר Curraj i Epërm

הכפר Curraj i Epërm נמצא בצומת דרכים בין ת'ת, וולבונה ואגם קומאן. הכפר מוקף על ידי האלפים האלבנים מצפון, מערב ומזרח ואגם קומאן מדרום. זהו כפר מבודד במיוחד. אין אליו גישה ברכב, אין חשמל ואין רשת סלולרית תקינה. מקומות לינה נסו לחפש פה.

נהר שאלה Shala

נהר שאלה נובע בגן הלאומי ט'ת וזורם לאורך עמק שאלה תוך שאליו זורמים מהרבה מקורות מים אחרים מהכפרים שאלה ושושי (Shoshi). לאורך הנהר משתרע אחד העמקים הנפלאים ביותר וכמה מהאיזורים הבתוליים ביותר של אלבניה כמו פסגת התפוח של שושי (Shoshi’s Apple peak)  שנמצא באמצע יער ערמונים וסלע ליקה לינדן (Leka’s Linden Stone).

היעד הזה הפך לאחת האטרקציות המבוקשות ביותר באזור. הבידוד שלו בין פסגות ההרים עם החופים הנסתרים של הנהר שניתן להגיע אליהם רק באמצעות שיט בסירה באגם קומאן הופכים אותו ליעד הרפתקני אמיתי.

ואפשר פשוט להקדיש זמן להירגעות ושחייה בנהר השאלה שליד הגסטהאוס שהוקם על גדת הנהר. מהגסטהאוס יוצאים טיולים מאורגנים עם מדרכים מקומיים בסביבה, מוגשות בו ארוחות חמות ואפילו יש בו מיטות שיזוף (!).

מקומות לינה מומלצים באלפים האלבניים וסביב לט'ת

מידע בנושא מדריכי טיולים בט'ת

בפארק הלאומי ת'ת כמעט כל היעדים מסומנים וניתן להגיע אליהם באופן עצמאי אבל אם אתם רוצים להתמצא בקלות באיזור קחו מדריך דובר אנגלית, גם תושב מקומי (ולא מדריך מקצועי) דובר אנגלית יוכל להדריך אתכם די בקלות. בכל אופן אם אתם מתכננים מסלול ארוך או כזה בן כמה ימים בדקו במקום בו אתם לנים על מדריך מקצועי ומנוסה שאמנם יעלה קצת יותר אבל איתו תוכלו להיות בטוחים הרבה יותר. בחלק מהמקרים יש אפשרות גם לשכור פרדות שיובילו את הציוד האישי והתיקים שלכם בדרך כלל לעמק וולבונה או Vuthaj.

אוכל בט'ת

המים כאן בטמפרטורה של 7 מעלות מה שמביא את הקיוסקים שבצד הדרך לקרר את השתייה בדרך טבעית - צילום - משפחת בן שדה
המים כאן בטמפרטורה של 7 מעלות מה שמביא את הקיוסקים שבצד הדרך לקרר את השתייה בדרך טבעית – צילום – משפחת בן שדה

אוכל ומסעדות בעמק ט'ת

תת הוא עמק די קטן עם כמה עשרות בתי הארחה בסך הכל. כמעט בכל בית הארחה מוגשות ארוחות וכנראה שזה פותר את הבעיה. לפעמים מטיילים שנשארים כאן יותר מכמה לילות הולכים לאכול גם בבתי הארחה אחרים רק כדי לנסות משהו אחר.

באיזור ט'ת תאכלו לרוב אוכל מסורתי עם חומרי גלם תוצרת בית כמו פשטידה אלבנית שנקראת Maza או את הביראק המקומי ומאכלים מבושלים שונים עם ירקות טריים מהגינה. בגזרת השתייה תקבלו משקאות סחוטים טריים, או מיץ פירות תוצרת בית עם פירות האזור כמו פטל שחור או תות וכמובן יש כאן בירה וקוקה קולה.

יש רק מסעדה אחת במרכז הכפר, בסמוך לבית הספר, שנקראת מסעדת Zorgji בה מוגשות מנות פשוטות של בשר על האש או דגים וסלטים. כמו גם קפה ומשקאות טריים.

מסעדת דגים צנועה ממוקמת בכפר Nderlysa, בדרך לעין הכחולה, במרחק של שעה וחצי ממרכז ט'ת למקרה שלא תצליחו לארגן ארוחת צהריים ארוזה מהמלון בו תהיו.

שימו לב: נכון לעכשיו אין חנות מכולת או משהו כזה בט'ת. תבואו מאורגנים מראש עם כל מה שתצטרכו להמשך השהות.

עזרה ראשונה וטיפול במקרי חירום בט'ת

מוקד עזרה ראשונה בסיסית נמצא במרפאה ליד בית הספר, ממש במרכז העמק. במקרים מורכבים יותר ניתן לתאם חילוץ עם רכב שטח בכל רגע ולהגיע לבית חולים תוך 2-3 שעות. יש בעמק ט'ת צוות חירום אזרחי אם מישהו נתקע או נפגע בפסגות.

השכרת ציוד טיפוס הרים

למרבה הצער אין עדיין חנות לציוד הרים להשכרה באיזור ט'ת. אפשר לרכוש ציוד מתאים פה ולהביא אותו איתכם.

כביש טיפוסי באיזור האלפים האלבנים - צילום - משפחת בן שדה
כביש טיפוסי באיזור האלפים האלבנים – צילום – משפחת בן שדה

איך מגיעים לט'ת?

ברכב פרטי או שכור

אם שכרתם רכב 4X4, ג'יפ או סתם מכונית גבוהה, גם אתם נהגים עם ניסיון רב בנהיגת שטח ואתם נוסעים בעונה סעו מאוד בזהירות. קחו בחשבון שנכון להיום (סוף 2019), קצת אחרי הכפר בוג'ה (ישנו כביש אספלט עד ל-Memoriale In Onore all'Albanologo Baron Nopcia) הכביש פשוט נגמר. הדרך משם והלאה לכיוון ט'ת מאוד בעייתית כי היא צרה מאוד, מצד אחד הר ומצד שני תהום וחוץ מזה יש על השביל הזה בורות, אבנים שהתדרדרו ועיקולים חדים מאוד. אם אתם חסרי ניסיון רב בנהיגה בשטח אל תיקחו סיכון, קחו נהג עם רכב מטירנה, משקודרה או מפודגוריצה בירת מונטנגרו שיביא אתכם עד ט'ת.

תחבורה ציבורית

אורכו של כביש הגישה לתת הוא 72 ק"מ, כשחלק מהדרך אפילו לא כבושה. מיניוואנים בני 13 מקומות הם התחבורה היומיומית "היחידה" לאזור והם יוצאים לאיזור ט'ת משקודרה בשעה 07:30 בבוקר וחזרה ב-14:00.

כתבות נוספות על ט'ת

שאלות ותשובות

איך מגיעים לט'ת?

ניתו להגיע לט'ת באוטובוס שיוצא לדרך כל יום משקודרה בשעה 07:30 בבוקר בלבד. מכיוון שמספר המקומות בהם מוגבל ניתן לשכור רכב ולהגיע לט'ת בזמן שנוח לכם מכל יעד שתרצו באלבניה.

האם אלבניה בטוחה לתיירים?

אלבניה נחשבת לאחת המדינות הבטוחות בעולם לתיירים ומספר הפשעים בה נמוך מאוד.

האם כדאי לטייל בט'ת ומה כל כך מיוחד בה?

איזור ט'ת והסביבה משופע בטבע בראשיתי, המוני צמחי מרפא משתרעים על ההרים שבעמק והאוכלוסיה כאילו נתקעה אי שם בתחילת המאה. זה בדיוק המקום לחזור אל הטבע ומי שמעוניין לטייל ולעשות טרקים כאן הולך ליהנות ובגדול.

האם יקר לטייל בט'ת?

אלבניה נחשבת לאחת המדינות הזולות באירופה לתיירים וט'ת אפילו יותר.

פורסם ב:

מתוייג ב:
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |

Scroll to Top
דילוג לתוכן