דף הבית » מרכז מידע על אלבניה » תחזית מזג האוויר באלבניה הצפויה להיום, לשבוע הקרוב וביתר חודשי השנה

ad nimrod yaron albania

תחזית מזג האוויר באלבניה הצפויה להיום, לשבוע הקרוב וביתר חודשי השנה

באלבניה יש אקלים ים תיכוני עם קיץ חם ויבש וחורף רגוע יחסית. באזורי החוף של אלבניה יש אקלים ים תיכוני טיפוסי עם קיץ ארוך וחם וחורף מתון. עונת הקיץ, מיוני עד ספטמבר, היא התקופה החמה והיבשה ביותר בשנה. הטמפרטורות עולות לרוב על 30 מעלות צלזיוס ומדי פעם גלי חום.

באזורים הפנימיים של אלבניה יש אקלים יבשתי יותר עם חורפים קרים וקיץ חם וטמפרטורות שמגיעות עד 40 מעלות צלזיוס ביולי ואוגוסט. באלבניה יכולים להיות שיטפונות ומפולות, במיוחד במהלך העונה הגשומה מנובמבר עד מרץ ובמיוחד בצפון.

מזג האוויר באלבניה

מזג האויר באלבניה בינואר

מזג האוויר בינואר באלבניה הוא קר מאוד וגשום. הטמפרטורה באזורים ההרריים יכולה לרדת ל-8 מעלות צלזיוס. יש גשמים במהלך החודש ונהיה לח וקריר בחלק המישורי של אלבניה. ליד החוף, הטמפרטורה הממוצעת מגיעה לכ-9 מעלות וגשום בערך שליש מהחודש. יורד שלג באלפים האלבניים בצפון אלבניה וטמפרטורת המים ליד החוף מגיעה ל-14 מעלות צלזיוס. לא מומלץ להיכנס אליהם…


תכנון טיולים באנר

מזג האויר באלבניה בפברואר

בכל אלבניה, הטמפרטורות בשעות היום נעות בין 9-12 מעלות בפברואר וגשום. באיזור ט'ת והאלפים האלבניים יש אפילו שלג. טמפרטורת המים בחוף האלבני היא 14 מעלות צלזיוס, מה שגורם לנו גם החודש להמליץ לכם לא לשחות בים.

airalo ad

מזג האויר באלבניה במרץ

בחודש מרץ, הטמפרטורה הממוצעת ברחבי אלבניה נמצאת בסביבות 16 מעלות צלזיוס ביום וכ-4 מעלות בלילה. רק באזורים הרריים הטמפרטורה בלילה יכולה לרדת ל-0 מעלות או אפילו מתחת לאפס. במהלך החודש צפויים כ-110 מ"מ של משקעים. הים מתחיל להתחמם עד כ-15 מעלות צלזיוס במהלך היום.

מזג האויר באלבניה באפריל

הטמפרטורה הממוצעת באלבניה באפריל מתחילה להיות נוחה. היא עומדת למשל על כ-19 מעלות צלזיוס בבראט ובלילה על כ-8 מעלות צלזיוס. כמות המשקעים יורדת ולאורך החוף האלבני המים מתחממים ליותר מ-16 מעלות צלזיוס במהלך היום. אם התכניות שלכם לא כוללות בטן גב בחוף אז אפריל הוא הזמן הטוב ביותר להגיע לכאן.

מזג האויר באלבניה במאי

מזג האוויר באלבניה נעשה הרבה יותר נוח בחודש מאי המאופיין בערבים חמימים ונעימים. הטמפרטורת הממוצעת בחודש מאי היא 23 מעלות צלזיוס, ובלילה היא יורדת למינימום 12 מעלות. מאי הוא הזמן הטוב ביותר לבקר בטירנה, בראט ודורס. טמפרטורת המים ליד החוף מגיעה ל-19 מעלות צלזיוס, וחלק מהנופשים לא רק משתזפים על החוף, אלא גם שוחים בים.

מזג האויר באלבניה ביוני

יוני הוא אחד החודשים הטובים ביותר לחופשה באלבניה. מזג האוויר די חם ומושלם לטיולים ולפעילויות ואטרקציות. הטמפרטורות מגיעות ל-15 מעלות צלזיוס בלילה ול-27 מעלות צלזיוס ביום. טמפרטורת המים בחוף האלבני מגיעה ל-22 מעלות צלזיוס. כמעט ואין גשם בחודש יוני באלבניה.

מזג האויר באלבניה ביולי

מזג האוויר ברחבי אלבניה בתקופה זו של השנה חמים ונעים. הטמפרטורה היא בין 15-32 מעלות (ביום ובלילה). שעות האור ביולי הן הארוכות ביותר – 15 שעות. המים של הים האדריאטי והיוני מול חופי אלבניה מתחממים עד 25 מעלות. ביולי יכולים להיות גג 2-3 ימי גשם.

מזג האויר באלבניה באוגוסט

הקיץ באלבניה הוא חם ויבש. הטמפרטורה מגיעה ל-32 מעלות צלזיוס ויורדת ל-16 מעלות צלזיוס בלילה. בטירנה, הטמפרטורה יכולה לעלות גם ל-40 מעלות צלזיוס. על החוף, טמפרטורת האוויר משתנה ונעה בין 27 ל-30 מעלות. הים מתחמם עד ליותר מ-25 מעלות צלזיוס.

מזג האויר באלבניה בספטמבר

החודש, הקרירות הקלה ומזג האוויר הנעים מזכירים לנו שהסתיו מחליף את הקיץ. טמפרטורת האוויר בספטמבר תהיה 28 מעלות צלזיוס בערך, ובלילה כ-17 מעלות צלזיוס. הסיכוי לגשם קיים. טמפרטורת המים בחופי הים האדריאטי והים היוני גבוהה – 24-25 מעלות.

מזג האויר באלבניה באוקטובר

במהלך היום טמפרטורת האוויר תתחמם עד 22 מעלות צלזיוס ובלילה היא יכולה לרדת ל-10 מעלות. מזג האוויר הגשום לא נמשך לאורך כל החודש – גג שישה ימי גשם בכל החודש עם כ-110 מ"מ של משקעים. באוקטובר, הים עדיין חם ונוח לשחייה בעיקר מול חופי וולורה וסרנדה.

מזג האויר באלבניה בנובמבר

החום שהיה בחודשים האחרונים מוחלפת בקרירות, המורגשת במיוחד בלילה (כ-7 מעלות צלזיוס). טמפרטורת האוויר היומית הממוצעת באלבניה נעה סביב 16-19 מעלות צלזיוס. טמפרטורת המים ליד החופים יורדת לכ-19 מעלות צלזיוס. בסוף נובמבר מגיעה עונת הגשמים הרשמית לאלבניה. חצי מהחודש הנו גשום עם כ-160 מ"מ של משקעים.

מזג האויר באלבניה בדצמבר

אם החלטתם לנפוש בדצמבר באלבניה, קחו אתכם מטריה, מעיל ונעליים עמידות למים. הטמפרטורה הממוצעת תהיה מתחת ל-10 מעלות ברוב המדינה ותרד אל מתחת לאפס באיזור ט'ת וצפון אלבניה. למרות שהמים מתקררים (17 מעלות צלזיוס) יש עדיין אנשים בחופים. רמת המשקעים החודש מגיעה ל-150 מ"מ, ומידת הלחות – עד 75%.

Scroll to Top
דילוג לתוכן