דף הבית » מרכז מידע על אלבניה

מרכז מידע על אלבניה

בעמוד מרכז מידע זה תוכלו למצוא את כל המידע החשוב לפני יציאה לאלבניה. אם מצאתם שחסר לכם מידע חיוני נוסף אל תהססו לפנות אלינו.

באופן כללי, עונת התיירות היא הקיץ ובה אלבניה מלאה בתיירים. המדינה לא מזמן יצאה מכבלי הקומוניזם ולכן היא עדיין לא מפוצצת בתיירים וגם התשתיות לא הכי מפותחות כמו ביוון הסמוכה לדוגמה. אלבניה נמצאת באיזור הבלקן צמוד למדינות כמו מונטנגרו, קרואטיה ויוון. השגרירות הישראלית באלבניה נמצאת בטירנה ובעמוד מספרי חירום יש מידע נוסף בנושא. אל אלבניה מגיעים בטיסה שנוחתת בשדה התעופה היחיד במדינה – בטירנה.

האם אלבניה בטוחה לתיירים?

אלבניה נחשבת בטוחה במיוחד לתיירים ואחוזי הפשע בה נמוכים להפליא. בנוסף, התושבים המקומיים ידועים כמכניסי אורחים וכידידותיים. הדבר היחיד שיש לשים לב אליו בעת ביקור באלבניה הוא הנהיגה, במיוחד אם אתם מתכננים לשכור רכב. לכן, מומלץ לשכור נהג מקומי מתוך הרשימה הזו.


תכנון טיולים באנר
האם אלבניה היא מדינה מוסלמית?

לפי מרשם האוכלוסין האחרון שנערך ב-2011, כ-60% מתושבי אלבניה הם מוסלמים. עם זאת, הפרקטיקה הדתית המוסלמית היא מינימלית ובמדינה חיות זו לצד זו הדתות והאמונות השונות. כאן תוכלו לקרוא עוד על המונומנטים הדתיים של האמונות השונות באלבניה.

airalo ad
איזו שפה מדברים באלבניה?

רוב תושבי אלבניה מדברים אלבנית וזו השפה הרשמית במדינה. עם זאת, יש הבדל בין צפון המדינה לדרומה מבחינת ניב הדיבור: בצפון מדברים בניב שנקרא Gheg ואילו בדרום בניב שנקרא Tosk .

האם אלבניה זולה לתיירים?

אלבניה נחשבת לאחת המדינות הזולות לתיירים באירופה. גם כיום כ-50% מפרנסת המדינה מושתתת על חקלאות, מה שמבטיח מצד אחד אוכל אלבני מצוין ומצד שני מחירים זולים במיוחד!

Scroll to Top
דילוג לתוכן