דף הבית » מה לעשות? » מוזיאונים וארכיאולוגיה באלבניה

מוזיאונים וארכיאולוגיה באלבניה

האירוח הוא סימן ההיכר של התרבות האלבנית מאות בשנים. בחוק האלבני העתיק, הקאנון של Lekë Dukagjini, נכתב: "הבית פתוח תמיד לאורחים". האלבנים הם אנשים ידידותיים וגורמים למבקרים כמעט תמיד להרגיש בבית.

המוזיאון האלבני הלאומי להיסטוריה
המוזיאון האלבני הלאומי להיסטוריה

בגלל מיקומה של אלבניה על פרשת דרכים רומית, ביזנטית העתיקה, כובשים רבים הותירו בה את חותם התרבות שלהם. כיום, עדיין ניתן לראות את אוצרות השרידים של כמה מן התרבויות הגדולות בעולם, כולל ההלנים, הרומאים, הביזנטים, העות'מאנים, הוונציאנים והאיטלקים המודרניים. לתיירים כאן יש הזדמנות לגעת בשרידיהן של כמה מן התרבויות האדירות הללו בפארקים הארכיאולוגיים של אלבניה.

"ארץ הנשרים", אלבניה, היא יעד תיירותי אטרקטיבי, לא רק בשל הנופים המגוונים שלה, אלא גם בזכות אוצרות התרבות וההיסטוריה העשירים שלה. מבחר של כנסיות ביזנטיות ופוסט ביזנטיות, מסגדים, מנזרים עם ציורי קיר (פרסקאות) יקרים, גשרים עתיקים בסגנון עות'מאני ומונומנטים אחרים, יעשירו את הביקור שלכם באלבניה.


תכנון טיולים באנר

ברחבי המדינה על גבעות נישאות עומדות טירות מימי האיליאנים ועד ימי הביניים. הערים בראט וג'ירוקסטרה עם הארכיטקטורה המסורתית שלהן זכו לשבחים רבים במשך מאות שנים על ידי המבקרים הרבים שנסעו דרך אלבניה. אוהבי הארכיאולוגיה בוודאי יתפעלו מהאווירה המיסטית שיש בבוטרינט ויהנו מהנוף היפה של העיר העתיקה אפולוניה.

airalo ad

אונסק"ו כיבדה את אלבניה על ידי הוספת 3 אתרים לרשימת אתרי המורשת העולמית היוקרתית אבל התרבות של אלבניה לא עוצרת שם. פרקטיקות של אומנויות עתיקות עדיין חיות ופורחות בה כמו השירה האיזו-פוליפונית המסורתית המוכרת ע"י אונסק"ו כייחודית בעולם.

הקשר הבר קיימא של אלבניה למורשת התרבותית העשירה שלה נשמר על ידי מחויבותה של המדינה לשמור על קצב חיים מאוד תוסס ועכשווי אך לצד זיקה ושילוב התרבות האלבנית בסביבה התרבותית האירופית. באלבניה לאורך ההיסטוריה דתות שונות התקיימו בשלום זו לצד זו. אחת הדוגמאות לכך היא בזמן מלחמת העולם השנייה בה קלטה אלבניה יהודים שנמלטו מאימת הנאצים וסיפקה להם זהויות מזוייפות על מנת שיוכלו להמשיך את חייהם במדינה. אלבניה היא המדינה היחידה באירופה בה היו יותר יהודים אחרי מלחמת העולם השניה מאשר בתחילתה.

Scroll to Top
דילוג לתוכן