דף הבית » מה לעשות? » אתרי מורשת לאומית באלבניה

אתרי מורשת לאומית באלבניה

שובו אל העיר הנטושה בוטרינט

אל תחמיצו את העיר העתיקה של בוטרינט, אתר מורשת של אונסק"ו ובה שרידים ארכיאולוגיים המשתרעים לאורך 2500 שנה. צאו על אחד השבילים המסומנים דרך היער וחפשו את המרחצאות הציבוריים התיאטרון הרומי או חקרו את חורבות העיר הימי ביניימית הנטושה  בזמן הפנוי שלכם במדינה.

האמפיתיאטרון בעיר בוטרינט
האמפיתיאטרון בעיר בוטרינט

פגשו את הגיבורים הלאומיים של אלבניה בקרויה

תוכלו לצאת לטיול יום קצר מטירנה אל בית המשפחה של גיבור המאה ה-15 של אלבניה, "הדרקון של אלבניה", סְקַנְדֶרְבֶּג. בתוך קירות הטירה הימי ביניימית נמצאים שני מוזיאונים מעניינים, המוקדשים לאצילים הגיבורים. הבזאר העותומני המשוחזר ממש מחוץ לטירה הוא מקום נהדר לקנות מזכרות מאלבניה.

חקרו את הארכיטקטורה העותומאנית בג'ירוקסטרה ובראט

תוכלו לחקור את הערים העות'מאניות השמורות היטב ג'ירוקסטרה ובראט עם הארכיטקטורה הייחודית והטירות המרשימות שלהם הפזורות על הגבעות. שתי הערים הוכרו כאתרי מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בגלל הבתים הייחודיים שנשתמרו בהם מהמאה ה-17. בראט, שבתיה הצבעוניים פזורים על צלע של גבעה, הוכרזה "עיר מוזיאון" עוד תחת שלטונו של הדיקטטור אנוור הוג'ה.


תכנון טיולים באנר

מצאו פרסקאות פנטסטיות בווסקופויה (Voskopoja)

בווסקופיה תוכלו להתפעל מהצבעים החיים של ציורי הקיר בכנסיות הקטנות של אלבניה. ווסקופויה, ליד קורצ'ה, היתה פעם העיר הגדולה ביותר בבלקן, מלאה כנסיות ובזיליקות, ועם אקדמיה לאומנות. למרות שמבני הכנסייה נראים קצת עייפים, הפרסקאות שבפנים עדיין מלאות צבע וחיים.

airalo ad

בואו לחשוף את האגדה המסתורית של טירת רוזפה (Rozafa)

הטירה נבנתה עוד לפני הכיבוש הרומי והיא שימשה עד לאחרונה למטרות צבאיות כמו בשנת 1913, קצת לפני מלחמת העולם הראשונה. טירת רוזפה היתה המבצר האחרון באלבניה שנפל בידי העות'מאנים בשנת 1479 והאגדה מספרת שהטירה נקראה על שם אישה שנקברה בחומותיה בעודה מאכילה את בנה התינוק.

עמדו ביראת כבוד ליד חפצי האמנות האלבנית

האוספים הלאומיים של האמנות הדתית בטיראנה, בקורצ'ה ובברט מכילים סמלים נפלאים שצייר האמן Onufri במאה ה-16 וממשיכי דרכו במאות ה-18 וה-19. לחובבי האומנות המודרנית יותר, המוזיאון הלאומי לאמנות ימי הביניים בקורצ'ה מימי הביניים יהיה חוויה לעיניים.

חקרו את המסתורין של אתרי הארכיאולוגיה של אלבניה

חלק מהאתרים הארכיאולוגיים באלבניה מעניינים ונגישים. ביניהם תמצאו את העיר היוונית העתיקה הנטושה אפולוניה והאמפיתיאטרון הרומי התלול בדורס. אל הפארק הארכיאולוגי Byllis כנראה שיהיה לכם קצת יותר קשה להגיע, אבל החורבות היווניות, ההרים המקיפים את המקום והנוף הבראשיתי מעל עמק נהר ה-Vjosë יהיו שווים לגמרי את המאמץ.

עוד על אתרי מורשת באלבניה

Scroll to Top
דילוג לתוכן