דף הבית » מה לעשות? » טיפוס הרים וטרקים באלבניה

טיפוס הרים וטרקים באלבניה

פסגות אלפיניות מוקפות שלג, עמקים ירוקים שופעים, אגמים נוצצים, ביצות מלאות חיות בר, כפרים מסורתיים וחופים מגוונים של שני ימים – הים האדריאטי והים היווני – לאלבניה יש את כל המרכיבים הדרושים לטרקים מוצלחים ומסלולי הליכה בטבע מפעימים.

למרות שהמפות והשילוט של המסלולים הפכו עם השנים למדוייקים יותרׁׁ ׁׁ(סימונים בצבע אדום-לבן כאשר כל מסלול מתחיל ומסתיים בצלב עץ גדול שמוצב על סלע בולט), עדיין המפות והמידע על אזורי ההרים והשבילים עדיין לא מדוייקים.

הרים באלבניה
הרים באלבניה

למשל, הסימנים בשבילי ההליכה אמנם ברורים אבל הם לא מכוונים את המטייל לאיזה צד לפנות בצמתים. בנוסף, לא כל השבילים מתוחזקים וחלקם מוסתרים בין סבך הצמחייה כך שקשה לראותם. לכן, למטיילים חסרי ניסיון מומלץ להשתתף בסיור מאורגן או לקחת עזרה ממדריכי הרים מקומיים ומנוסים.למרות זאת יש באלבניה מסלולים עתיקים רבים שנותרו עד היום בתוואי המקורי שלהם. ביניהם:


תכנון טיולים באנר

מסלולי טיול מומלצים באלבניה

עוד על טרקים באלבניה

airalo ad
איפה נמצאים האלפים האלבניים?

האלפים האלבניים נמצאים בין ההרים של המדינות קוסובו ומונטנגרו ומשתרעים על כ-300 ק"מ. האלפים האלבניים משופעים בשבילי הליכה לטרקים כחלק מטרק פסגות הבלקן. ההנאה מובטחת!

האם אלבניה היא מדינה הררית?

כשלושת רבעי משטחה של אלבניה הוא הררי, כך שיש לכם הרבה אופציות לטרקים ולטיפוס הרים. את הטיולים בהרים של אלבניה מומלץ לקנח בריביירה האלבנית כדי ליהנות גם מריטריט אמיתי.

האם יורד שלג באלבניה?

בהרים של אלבניה יש שלג והרבה, אבל לרוב הגישה אליהם קשה (לרוב תצטרכו לשכור רכב 4X4). אחד המקומות האיכותיים ליהנות מחורף מושלג הוא בפארק הלאומי דאייטי שנמצא קרוב לבירה טירנה.

האם חוגגים את חג המולד באלבניה?

למרות שרוב האלבנים משתייכים לדת הבקטשית, הם חוגגים את חג המולד ואת ערב השנה האזרחית ומקשטים את בתיהם עם עצי אשוח, כך שאם אתם מחפשים אווירת כריסמס אמיתית – טוסו לאלבניה.

Scroll to Top
דילוג לתוכן