דף הבית » מספרי חירום באלבניה

מספרי חירום באלבניה

נשך אתכם כלב? הייתה לכם תאונה? גנבו לכם את הדרכון? לפניכם כל המספרים לשעת חירום שאנחנו מקווים שלא תשתמשו בהם בחופשה הבאה שלכם באלבניה. בהגיעכם לאלבניה חובה לדעת איך ולאן לפנות בכל מקרה חירום.

אמנם ידיעת השפה האלבנית יכולה לעזור, אבל מכיוון שרובנו אינם דוברים אותה – כדאי שתכירו את מספרי החירום שיכולים להציל את חייכם או לפחות להרגיש בטוחים יותר. ברוב המקרים יוכלו לתת לכם מענה גם באנגלית.


תכנון טיולים באנר

מספרי חירום: אמבולנס, משטרה ומכבי אש

  • אמבולנס – 112 או 127 (באזור טירנה בלבד)
  • משטרה – 129
  • מכבי אש – 128 או 118

חשוב לזכור שטיפול בבעיות בריאות היא סוגיה מורכבת באלבניה. הטיפול הרפואי במדינה מוגבל לרוב לעזרה ראשונה, שירות רפואי לשעת חירום לא קיים ואין בתי חולים שמטפלים בטראומה מחוץ לאלבניה. לכן, ביטוח נסיעות הוא חובה לפני כל ביקור במדינה. בנוסף, במידה ואתם נמצאים תחת השגחה רפואית מסיבה כלשהי – אנא בדקו את הנושא עם הרופא המטפל והצטיידו בתרופות הרלוונטיות בכמות מספקת. עם זאת, אפשר להיות רגועים כי בטירנה נמצא מרכז הצלה לאומי שכולל 130 אמבולנסים, 20 מוקדים ו- 3 מסוקים. האמבולנסים מגיעים לחולים תוך חצי שעה והמסוקים תוך שעה אחת מקסימום.

airalo ad

חיסונים והנחיות מיוחדות

כמו כן, מומלץ להתחסן מפני נגיפים נפוצים (צהבת מסוגים שונים, חצבת וכו') ולא רק כאמצעי בטחון. במקרה ומתוכננת פעילות תיירותית באזורים שמרוחקים מאתרי התיירות או פעילות עם בעלי חיים כמו רכיבה על סוסים כלשהי – מומלץ גם להתחסן מבעוד מועד כנגד כלבת.

מים באלבניה

מומלץ שלא לשתות מי ברז באלבניה מכיוון שהם אינם מטוהרים בסטנדרטים המערביים המוכרים לנו. שתו רק מים מינרליים או מים שהורתחו.

Scroll to Top
דילוג לתוכן