דף הבית » עונה מומלצת

עונה מומלצת

עונות השנה באלבניה משתנות לפי האזורים הגאוגרפיים השונים של המדינה: במערב אלבניה האקלים הוא ים תיכוני, כך שהקיץ יבש, שטוף שמש וחם, הסתיו גשום והחורף יחסית מתון מבחינת קור וגשמים. באזור טירנה הבירה האקלים הוא יבשתי ואילו בצפון אלבניה החורף קר מאוד ומושלג.

חשוב לקחת בחשבון שאלבניה נחשבת פחות ממתקדמת ממדינות אחרות באירופה, כך שנדיר למצוא בה מיזוג אוויר בקיץ וחימום על ידי חשמל בחורף כך שאם אתם שוכרים בקתה או בית נופש, כדאי לוודא שאתם בקיאים בהדלקת אח העצים שבו או ההסקה המרכזית.


תכנון טיולים באנר

בנוסף, חודשי החורף מאופיינים בהצפות רבות במרכז המדינה ובצפונה, כך שייתכנו שיבושי תנועה ובכלל, החורף הוא זמן פחות טוב להתנייד בכבישי המדינה.

airalo ad

המשמעות היא שאלבניה מתאימה לכל סוגי החופשות במהלך כל השנה למעט אולי בחורף, אז הטיול בה מתאים לצעירים וצעירים ברוחם.

מערב אלבניה מצוינת לחופשות קיץ בסגנון בטן-גב ואילו צפון אלבניה מעולה לטרקים (בחודשי הקיץ) ולסקי (בחודשי החורף ובעיקר מינואר ועד סוף מרץ). טרקים ניתן לעשות ברחבי אלבניה גם בחודשים אוקטובר – נובמבר.

העונה הכי טובה לבקר באלבניה

ההמלצה הטובה ביותר היא להתאים את זמן החופשה באלבניה לפעילות המועדפת עליכם, אבל ככלל – התקופה הטובה ביותר לטייל באלבניה היא באביב ובקיץ. כלומר מאפריל ועד ספטמבר כולל. בחודשים אלו מזג האוויר נוח יחסית בכל אלבניה והוא מתאים לטרקים, לרכיבה על אופניים ולבטן גב או רחצה בים.

מזג האוויר כעת באלבניה

מה מומלץ לעשות באלבניה בחורף?

בחודשי החורף מומלץ לעשות סקי בצפון אלבניה, בעיקר בחודשים ינואר-מרץ. שימו לב – בחודשי החורף יש סיכוי להצפות בכבישים כך שאם אתם מתכננים לשכור רכב מומלץ להזמין רכב מסוג 4*4.

מה מומלץ לעשות באלבניה בקיץ?

בחודשי הקיץ מומלץ להזמין חופשה בסגנון בטן-גב באזור מערב אלבניה שנהנה מאקלים ים-תיכוני.

מה מומלץ לעשות באלבניה בעונות המעבר?

בעונות המעבר מומלץ לעשות טרקים במקומות שונים ברחבי אלבניה, למשל טרק פסגות הבלקן.

מתי מומלץ לרכב על אופניים באלבניה?

תקופת האביב והקיץ נחשבות מושלמות לחובבי הרכיבה על אופניים. בחודשים אלו מזג האוויר נחשב יחסית נוח בכל רחבי המדינה.

Scroll to Top
דילוג לתוכן