דף הבית » מה לעשות? » פסטיבלים באלבניה

פסטיבלים באלבניה

פסטיבל הפולקלור הלאומי בג'ירוקסטרה

National Festival of Folklore

זהו אירוע הפולקלור החשוב ביותר באלבניה. הוא מתרחש בטירת ג'ירוקסטרה כל ארבע שנים. כל קבוצות הפולקלור האלבניות משתתפות באירוע ומארחות קבוצות אלבניות מקוסובו, מונטנגרו, מקדוניה, איטליה, טורקיה, ארצות הברית, יוון ועוד.

להקה מבצעת שיר בפסטיבל מוזיקה איזו פוליפונית
להקה מבצעת שיר בפסטיבל מוזיקה איזו פוליפונית

הפסטיבל הלאומי למוזיקת סאז וג'אז בקורצ'ה

National Typology Festival of Saze and Folk Orchestras, Korça

מוזיקת ה-Saze (קלרינט אלבני מסורתי) מנוגנת ברחבי דרום אלבניה ובמיוחד במרכזי ערים כמו קורצ'ה, ולורה, פוגראדץ, פרמט, בראט, Leskoviku ועוד.

הפסטיבל הלאומי לרפסודיות וכלי נגינה עממיים בלז'ה

National Festival of Rhapsodists and Folk Instrument Players, Lezha

פסטיבל זה מציג רפסודיות מצפון אלבניה. זהו האירוע היחיד המוקדש כולו לרפסודיסטים ולמשוררים העממיים עם שירים שמנגונים בכלי מנגינה מסורתיים כגון לאהוטה (כלי מיוחד מאוד עם חוט אחד בלבד) צ'יפטלי ושרג'י.


תכנון טיולים באנר

הפסטיבל הלאומי לשירי פולק עירוניים באלבאסן

National Festival of Urban Folk Songs, אלבסן

הפסטיבל נערך כל חודש מרץ ובו מושרים שירי העם שנוצרו במרכזים העירוניים האלבניים למורשת המוסיקה המסורתית ואשר עובדו בשיטות מודרניות. הצלילים והקצב המתקבלים הם יותר עדכניים ודינמיים. הפסטיבל מאורגן ביום הראשון של האביב בו נערכת חגיגה מסורתית באלבסן. כל קבוצה מתחרה ומייצגת מוסיקה של אזור מסוים. הפסטיבל מסייע גם לקדם את זמרים צעירים שיוצרים מוסיקה עממית אורבנית אלבנית.

airalo ad

הפסטיבל הלאומי למוזיקה איזו-פוליפונית בוולורה

National Festival of Iso-Polyphony, Vlora

הפסטיבל לא רק עוזר לקדם את המוזיקה האיזופוליפונית האלבנית המקורית באזורי הספר של אלבניה, הוא גם מסייע לשמור ולשפר עוד יותר את סוג השירה המסורתי הזה באזורים שבהם המוזיקה האיזופוליפונית היא מסורת.

ב-25 בנובמבר 2005 הכריזה אונסק"ו על מוזיקה אלבנית איזו-פוליפונית כעל "Masterpiece of the Oral Inheritance of Human Kind".

הפסטיבל הלאומי לכלי נגינה אלבניים בג'ירוקסטאר

National Festival of Folk Instruments, Gjirokastra

הפסטיבל הלאומי לכלי נגינה אלבניים הוא אירוע רב תרבותי שבו יש תצוגה של כלי מוסיקה עממיים בטירת ג'ירוקסטרה, יריד לקידום הספרות, הרצאות ואירועים נוספים שמאורגנים במרכז ההיסטורי של ג'ירוקסטרה. מטרת האירוע היא גם לקדם את התיירות ולפתח את העסקים המקומיים שבעיר.

הפסטיבל הבינלאומי הרב תרבותי פרמט

International Festival Multicultural Përmet

זהו הפסטיבל הבינלאומי היחיד של המיעוט האתני, התרבותי והלשוני באלבניה שנערך בחסות ארגון CIOFF, ארגון בינלאומי המקדם פולקלור. הסניף האלבני של CIOFF ממוקם בפרמט. האירוע הזה הוא נכס גדול לפולקלור האלבני מכיוון שהוא מסייע לקדם אותו ברמה הבינלאומית. פרמט נבחרה לקיים את הפסטיבל משום שבמסגרת הפסטיבל הבינלאומי הזה מתקיימות זו עם זו מסורות תרבותיות ממיעוטים שונים. יתר על כן, בעיר זו נולדו זמרים אלבניים ידועים כמו Laver Bariu, Mentor Xhemali, Remzi Lela ועוד. לצד הפסטיבל מתקיימות בעיר מספר פעילויות נוספות כגון סימפוזיונים ומופעים שונים.

פסטיבל הפולקלור Sofra Dardane בטרופויה

Folklore Festival "Sofra Dardane", Tropoja

מטרת הפסטיבל היא לקדם את המחקר והשימור של האתנוגרפיה והפולקלור הצפון-אלבני והקוסובואי. הבסיס התרבותי של שני האזורים מגיע מאותו מקור. הפסטיבל נערך בכיכר המרכזית של העיר ובעמק וולבונה היפה בשילוב של מסורת, מוסיקה וטבע.

פסטיבל ההומור Oda Dibrane בפשקופי

Festival "Oda Dibrane", Peshkopi

למרות שפסטיבל "OdaDibrane" התחיל רק בשנת 1994, היום הוא הפך למסורת קבועה של ריקודים ושירים הומוריסטיים. הפסטיבל מרכז תחת קורת גג אחת אמנים אלבניים מכל רחבי העולם. טקסים עתיקים, אלגוריה וקומדיה מוצגים כולם כאן כולם זה לצד זה בליווי כלי נגינה מסורתיים. במקביל לפסטיבל מתקיימים מספר מופעים נוספים באיזור כגון תערוכות צילום, תערוכות ציור ועוד ועוד.

תחרות היופי והפולקלור "Logu i Bjeshkeve"

Beauty Folklore Contest "Logu i Bjeshkeve" , Malësi e Madhe

לפני שנים באזור Kelmendi התקיים אירוע בשם "Log of the Brights'". שורשיו של האירוע הם בטקסים דתיים שהתקיימו בכנסיות של הכפרים Selcë, Vermosh, Vukël. תושבים מכל עבר היו באים לטקסים הקדושים ולאחריו הם יצאו מהכנסייות וכל הצעירים של אותה שנה היו מציגים את עצמם בבגדים מסורתיים צבעוניים. האירוע החל בריקוד מסורתי של האזור שנקרא "הריקוד של Logu", האירוע המשיך בחגיגות, שירים וריקודים שבסופם נערה תחרות יופי.

Scroll to Top
דילוג לתוכן