דף הבית » תעיפו מבט בפנינה של הריביירה האלבנית: סרנדה

תעיפו מבט בפנינה של הריביירה האלבנית: סרנדה

סרנדה - אלבניה

בפעם הראשונה שנסעתי לאלבניה הגעתי אל סרנדה בשייט קצר מהאי היווני קורפו. בהתחלה, לא בדיוק ידעתי מה לצפות מעיירת החוף המאובקת הזו. הדבר הראשון שהפתיע אותי במוזרות שלו זה איך כמעט כל מכונית שראיתי הייתה מרצדס ישנה. מאוחר יותר נודע לי כי מדובר ברכב היחיד שעמד בכבישים הרעועים של אלבניה המלאים מהמורות. אלבנים שחיו ועבדו בחו"ל במערב אירופה היו חוזרים איתם ומשאירים אותם למשפחותיהם.

האירוח שחוויתי בסרנדה היה פשוט מושלם. בכל פעם שהוזמנתי לבקר בביתה של משפחה מקומית, התקבלתי בברכה עם ארוחה גדולה שהכילה אוכל טרי, טעים ומזין. זיתים מקומיים, חצילים, פלפלים, עגבניות, בצל, לחם טרי וממרח יוגורט חמוץ שנקרא כאן ג'יז (Geez). במקומות אחרים כובדתי במולים שחורים וכתומים טריים שנתפסו באותו הבוקר. אם הביקור היה קצר, לא היו נותנים לי ללכת בלי קפה טורקי או ראקי מקומי. בסדרנדה, ובכלל באלבניה יש תרבות אירוח נפלאה בה אנשים מכבדים את אורחיהם בכך שהם גורמים להם להרגיש בבית.


תכנון טיולים באנר

אך הדברים משתנים במהירות בסרנדה, דרכים נסללות והעיר מלאה בשצף קצף של בניית בתים, דירות ומלונותעם זאת, חלק מהתשתיות הבסיסיות לעיניים ישראליות מודרניות לא קיימות כאן. הבולטת שבהן היא היעדרה של מערכת יעילה לסילוק אשפה.

airalo ad

רק כמה קילומטרים מיוון וקו שיט אחד מאיטליה מפרידים בין סרנדה לשאר העולם. העיר נוחה למטיילים שרוצים להוסיף קצת גוון של הרפתקה לחופשה שלהם. קחו בחשבון שהאלבנים לרוב הם אמינים, אנשי עמל שאינם גונבים מתיירים זרים. בנוסף, במחירים של אלבניה היום, קל למצוא ארוחות ומקומות לינה מצויינים, כמו גם חופים נהדרים ואנשים מסבירי פנים. בקיצור, חופשה זולה, מיוחדת ובטוחה.

אולי זה הנוף היפהפה של החופים והמפרצונים, אולי אלו התושבים המקומיים הלבביים, אולי זה האוכל הטרי והטעים ואולי זה השילוב המושלם שעושה את הטיול לכל כך מיוחד ומתיר רושם. בסרנדה תמצאו את כל מה שיש לאלבניה להציע, כולל היסטוריה מרתקת, תרבות עתיקה וחוויה שכנראה לא תשכחו הרבה זמן.

כתבה: יעל וינורדי

  • עוד מידע על סרנדה, אטרקציות ודברים לעשות

פורסם ב:

מתוייג ב:
|

Scroll to Top
דילוג לתוכן