דף הבית » הפארק הגדול של טירנה

הפארק הגדול של טירנה

האגם המלאכותי בפארק טירנה
האגם בפארק טירנה

הפארק הגדול של טירנה שבתוכו נמצא גם אגם יפה הוא אחד המקומות האהובים ביותר על המקומיים והתיירים בטירנה. הפארק הגדול של טיראנה (באלבנית: Parku i Madh i Tiranës) הוא פארק ציבורי שמשתרע על פני 289 דונם ואשר שוכן בחלקה הדרומי של טירנהאלבניה.

הפארק כולל אגם יפה וציוני דרך רבים אחרים כמו כנסיית סנט פרוקופיוס, ארמון הנשיאות ואנדרטאות זיכרון לכמה אישים אלבניים חשובים. הפאר נשאר אחד המקומות השרטים והרגועים ביותר בעיר על אף שבניינים גבוהים הולכים ונבנים בסמוך. 

מלונות בסמוך לפארק טירנהBooking.com

מה יש לעשות בפארק של טירנה

זה המקום המושלם לבלות בו יום שמש, בכל עונה. זהו המקום המושלם לראות כיצד הטבע מתעורר במהלך האביב, לברוח מחום הקיץ אל מתחת לעצים, לצפות בקרקע המוזהבת העשויה עלי שלכת בסתיו ומקום מצוין לתפוס קרן שמש חמימה במהלך החורף.

אם אתם בטירנה ומיציתם את השאון של העיר, צאו לטיול ליד האגם שבפארק, יש שם רוכלים שמכינים מאכלים ונשנושים כמו לביבות טעימות בסגנון אלבני שעולות שקל וחצי או שתוכלו ללכת לטייל על שפת האגם וליהנות ממראה השמיים שמשתקפים על המים הדוממים. האגם של פארק טירנה מקסים במיוחד בשקיעה או בזריחה.

הקשר היהודי

בכניסה לפארק של האגם המלאכותי בטיראנה יש אנדרטה לזכר 6 מיליון היהודים שנרצחו בשואה וגם אות הערכה לעם האלבני על הצלת יהודי אלבניה וגם יהודים שברחו אליה ממדינות אחרות.

אנדרטה לזכר 6 המליונים בפארק טירנה
אנדרטה לזכר 6 המליונים בפארק טירנה

ריצה וספורט

טירנאים רבים בוחרים לצאת לריצה סביב לאגם בשבילים בשעות הבוקר המוקדמות. למי שלא אוהב לזוז יותר מדי יש כאן מקומות ישיבה, בר קפה וספסלים, פארק לילדים ואפילו מתקני כושר בסיסיים.

בקצה הדרומי של הפארק, נמצא גן החיות של טירנה והגן הבוטני בו גדלים צמחים רבים, כמעט 120 מינים של עצים, שיחים ופרחים. שטח הגן הבוטני הוא 14.5 דונם וגודל האגם הוא 55 דונם. שטח הפארק כולו הוא 230 דונם והוא ירוק ברובו ומלא פינות חמד רומנטיות ויפות.

מתקנים ומשחקים לילדים בפארק של טירנה

בכניסה הדרומית של הפארק יש איזור משחקים גדול מאוד במיוחד לילדים עם מתקנים ומגלשות גדולות, מתקני כושר למבוגרים ומגרשי כדורסל.

לינק למפת הגעה

פורסם ב:

מתוייג ב:
| | | | | | |

גלילה למעלה