דף הבית » מה לעשות? » עבודות יד באלבניה

עבודות יד באלבניה

עבודות יד, תכשיטים, כלי נשק עתיקים שטיחים ומזכרות אלבניות מסורתיות.

אקדח עתיק מעוטר בזהב

עבודות היד האלבניות מהוות דוגמא למסורת העתיקה של העם האלבני. עבודות היד עשויות מחומרים שונים כגון צמר, עץ, נחושת, כסף וכדומה. מאז ימי קדם, עבודות יד אמנותיות היו מרכיבים חשובים במסורת ובתרבות האלבנית.

בגדי הצמר הדחוס, הבגדים האלבניים המסורתיים, Shajaku (צבעוניים ונמצאים בשימוש יומיומי בחלקים שונים של אלבניה), ובגדי בד אלגנטיים (בשימוש באירועים חגיגיים בלבד) מראים את המורשת הזאת בשילוב עם אמנות מסוגננת (לעיתים קצת יותר מדי) שזורה רקמת חוטי זהב וכסף.

סוגים שונים של תכשיטי ועיטורי פיליגרי (Filigree) ניתן למצוא ברחבי אלבניה. חלקם עשויים מנחושת וחלק מזהב. גם תכשיטים אפשר למצוא בשווקים השונים לצד תחריטי עץ, כלי נשק מעוטרים בעיטורי זהב וכסף ואם יתמזל מזלכם הרי שתמצאו גם כלים עתיקים בני מאות שנים. זה למעשה ביטוי מוחשי של המורשת התרבותית של אלבניה.


תכנון טיולים באנר

השוק הישן של קרויה מפורסם מאוד בזכות המזכרות הקלסיות שניתן למצוא שם, כולל שמיכות, נעלי ובגדי צמר, שטיחים, תרבושים, מקטרות עץ, כלי ומטבעות נחושת ישנים, פיליגרי (Filigree) ועוד.

airalo ad

חוץ מאשר קרויה, מומלץ לבקר בכל עיר תרבות מרכזית אחרת של אלבניה כגון בראט, ג'ירוקסטרה, טירנה, שקודרה וקורצ'ה בהם אפשר להרגיש את ההיסטוריה ולמצוא מזכרות אלבניות מסורתיות נפלאות.

עוד על עבודות יד באלבניה

Scroll to Top
דילוג לתוכן