דף הבית » מה לעשות? » צלילה באלבניה

צלילה באלבניה

צב ים באמצע צלילה

ספורט הצלילה המקצועי תפס תאוצה באלבניה רק בעשור האחרון. התגליות העשירות מתחת למים בים האלבני מספקות הזדמנות ייחודית לצוללנים לחקור את חיי הים ואת הספינות הטרופות שלחופיו.

אתרי הצלילה התת ימיים של אלבניה ממוקמים בצפון Llora (הים האדריאטי). לאורך הדרום, מוולורה לסרנדה, ישנם מרכזי צלילה מקצועיים רבים.

במהלך השנים האחרונות, משלחות אלבניות-אמריקניות משותפות גילו ספינות טרופות עתיקות באזור. המקומות המתאימים ביותר לצלילה לספינות טבועות הם חצי האי Karaburun, האי Sazan, וולורה, איזור צפון סרנדה, דרמי, Jali, לשונות היבשה Lagji Cape, Cape Rodon ועוד.

הספינות הטרופות של מפרץ ולורה

מפרץ ולורה "מסתיר" ספינות טבועות רבות אך הספינה הטרופה הכי מוכרת באיזור היא "Po". זו היתה ספינת בית חולים איטלקית והיא טובעה בשנת 1941 על ידי מטוס של חיל האוויר הבריטי Swordfish. החלק העליון של הספינה נמצא בעומק 18 מטר ויורד עד לעומק של 33 מטר. מכיוון שאורכה של הספינה הוא כ-150 מטרים, יש צורך בשתיים או שלוש צלילות כדי לחקור את כולה.

תגלית חשובה נוספת נמצאת בצפון מפרץ סרנדה, שם התגלתה ספינה שקועה מהמאה השלישית או הרביעית. גם אמפורות גדולות נמצאות שם. אפשר לומר ששרידים אלו הם בין הטובים ביותר שנשתמרו בים התיכון.

מלבד ספינות טרופות אפשר לראות בצלילות את מגוון דגי הים התיכון והים האדריאטי, אצות ירוקות ושחורות, אלמוגים, צבי ים ועוד.

אתרי צלילה מומלצים באלבניה

  • Shtëpi בסירנה
  • הספינה האילטקית בסירנה
  • Cutter, סירנה

מועדוני צלילה מומלצים באלבניה

עוד מידע על צלילה באלבניה

גלילה למעלה